Západné Tatry

Západné Tatry sú mnohými právom považované za najkrajšie slovenské hory. Oproti Vysokým Tatrám nie sú turistické chodníky Roháčov, ako sa časť týchto hôr nazýva, tak preľudnené. Naviac v obtiažnosti prechodu určitých častí sa so svojím vyšším susedom môžu smelo rovnať. Objavte aj vy krásu týchto hôr. Oravice sú ideálnym počiatočný alebo cieľovým miestom pre mnoho západotatranských trekov. Vysokohorské turistické chodníky sú každoročne otvorené od 15.6. do 1.11.

Tichá dolina

Prechádzka alebo jazda na bicykli či kolieskových korčuliach Tichou dolinou je obľúbeným cieľom návštevníkov aquaparku Meander Oravice. Ide o asfaltovú cestu s množstvom výhliadkových bodov. Trasa je ideálna pre rodinný výlet s kočiarikom alebo s malými deťmi.

Juráňova dolina

Nesmierne príťažlivá národná prírodná rezervácia Juráňova dolina sa nachádza v severnej časti Západných Tatier pri slovensko-poľskej hranici. Dolinou preteká Juráňov potok, ktorého činnosť sa významne podpísala pod jej osobitý ráz. Najatraktívnejšia dolná časť doliny sa nazýva Tiesňavy a charakterizujú ju strmé skalné steny a útvary zvané „obrie hrnce“. Tiesňavami vedie značkovaný turistický chodník, začínajúci cca 50m od nášho aquaparku Meander Oravice. Na jeho trase sa nachádza niekoľko náučných panelov venovaných dejinám, rastlinstvu, živočíšstvu a ťažbe železnej rudy v oblasti. Túra Juráňovou dolinou nie je náročná, zvládnu ju aj rodiny s deťmi.

Roháčske plesá

Pohodový rodinný výlet zažijete, ak si ako cieľ cesty vyberiete Roháčske plesá. Ide o štyri nádherné ľadovcové jazerá obklopené štítmi Západných Tatier v čele s Ostrým Roháčom. Najjednoduchší prístup k plesám je od Ťatliakovej chaty tzv. Smutnou dolinou.

Prechod hlavného hrebeňa

Prechod časti hlavného hrebeňa Západných Tatier v úseku Baníkov – Ostrý Roháč – Volovec patrí k tým najkrásnejším túram, aké sa dajú na Slovensku podniknúť. Dobré miesto pre nástup na túto túru je Zverovka v Roháčskej doline alebo Žiarska dolina na druhej strane hôr. Túra je vhodná pre zdatných turistov. V oblasti Ostrého Roháča je potrebné používať k lezeniu aj reťaze a časť cesty je dosť exponovaná.

Mačie diery

Lokalita má jedinečnú geomorfologickú členitosť vápencových a dolomitových skalných skupín združených do tzv. skalného mesta. V rastlinnom kryte je vzácna vegetácia vápencového podložia. V lokalite je možné vidieť aj zriedkavé a vzácne druhy zo živočíšnej ríše, ako je napríklad svišť tatranský.