Lanová dráha DOPPELMAYR 4 CLD

Lanová dráha DOPPELMAYR 4 CLD je moderná štvorsedačková lanovka s odpojiteľným uchytením  o prepravnej kapacite 2400 osôb za hodinu. Maximálna prepravná rýchlosť 5 m/s dokáže návštevníkov strediska premiestniť na vrcholovú stanicu za cca. 4 min. čo uspokojí aj najnáročnejších lyžiarov. Odpojiteľný systém uchytenia sedačiek však umožňuje aj pri maximálnej prepravnej rýchlosti pohodlné a komfortné nastupovanie nielen pre dospelých, menej zdatných lyžiarov, ale aj pre deti. Systém odpojenia sedačky z hlavného lana v nástupnej a výstupnej stanici zníži rýchlosť sedačky na minimálnu rýchlosť, pričom pohyb sedačiek na hlavnom lane nie je týmto ovplyvňovaný.

Lanová dráha je podporovaná moderným záložným dieselagregátom o celkovom výkone 600 KVA, ktorý v prípade výpadku resp. odstávky elektrickej energie dokáže zabezpečovať bezproblémový chod lanovky počas celej doby prevádzky a to bez akejkoľvek výluky.

Lanová dráha súčasne slúži aj ako vyhliadková lanovka, kde sa návštevníci Oravíc môžu pokochať pohľadom na prekrásnu scenériu Západných Tatier.